חברים וחברות יקרים,

שנת תשע"ח עומדת להסתיים ואנו בפתחה של שנה עברית חדשה.

בניוזלטר הזה בחרתי לשתף אתכם בסרטון קצר העוסק ברקע ובעשייה שלי לאורך שנים רבות, ובעיקר בכנסת ה-20. מוזמנים לצפות בסרטון בלחיצה על הקישור .

גם בפגרת הקיץ המשכתי לעסוק בשאלות המרכזיות הנמצאות על סדר יומנו ובמקצתן בחרתי לשתף אתכם  כאן.

אני מאחל לכולנו שנה טובה, שנת בריאות, בטחון ושלום.

בידידות,

איתן


משאל עם על עתיד שטחי יו"ש:

מדינת ישראל מתמודדת עם אתגרים רבים ומגוונים. אולם, השאלה המרכזית המשפיעה על שלל הנושאים האחרים היא איזו מדינה אנו רוצים להיות: האם אנו שואפים לחזק את מעמדה של ישראל כיהודית ודמוקרטית או שאנו בדרך לכינונה של מדינה אחת כפי שמציע הימין הקיצוני. את שאלה זו צריך להביא להכרעת עם במשאל עם כאשר השאלה שצריכה להישאל היא: מדינה אחת כן או לא?

מוזמנים לקרוא את המאמר אותו פרסמתי לאחרונה. 


החקלאות שלנו היא גאוותנו הגדולה, עוד משנותיה הראשונות של המדינה.

יחד עם זאת, החקלאות והחקלאים מתמודדים עם מציאות לא פשוטה הכוללת את משבר משק המים, סוגיית ייבוא התוצרת, הפשיעה החקלאית ועוד.

בנושא המים- מוזמנים להאזין לדיווח מעניין מיומן הצהריים ברשת ב' אודות דיון פגרה מיוחד בנושא בוועדת הכספים של הכנסת. להאזנה לחצו כאן.

בנושא ייבוא התוצרת החקלאית בכלל ולפני החגים בפרט,  יש לשמור על האיזון בין השאיפה למחיר סביר לצרכן לבין שמירת התוצרת החקלאית הישראלית ועידוד החקלאות. מוזמנים לקרוא את הכתבה המצורפת.

הפשיעה החקלאית ממשיכה להשתולל והממשלה שותקת. מוזמנים לצפות בדברים שאמרתי בנושא בלחיצה כאן.


השבוע החלה שנת הלימודים במערכת החינוך בישראל ולמעלה משני מיליון תלמידים חזרו לגנים, לבתי הספר, לפנימיות ולכפרי הנוער. לקראת פתיחת שנת הלימודים, ביקרתי במקום מיוחד המשלב בין תחומי החינוך, הערכים לעבודה והחקלאות.  מוזמנים להתרשם בלחיצה על הקישור.

 


שנה טובה לכל אזרחי המדינה.

מאחלים איתן ברושי והצוות.