חברות וחברים יקרים,

המערכת הפוליטית בישראל מתקרבת לישורת האחרונה של גיבוש הרשימות לכנסת, והשבוע נערכו הפריימריס גם במפלגת העבודה.

על אף שהחלטתי שאינני מתמודד ברשימת העבודה, אני ממשיך לפעול בזירה הציבורית בכלל, ובמגזר החקלאי- התיישבותי בפרט.

מוזמנים לקרוא בהמשך הניוזלטר אודות העשייה שלי בשבועות האחרונים.

שבת שלום,

איתן והצוות.


- עשרות אלפי מתפקדי מפלגת העבודה הלכו השבוע לקלפיות לבחור את נציגיהם לכנסת הבאה. אני מקווה שהנבחרים יידעו לפעול בצורה מאוזנת וממלכתית, באופן שיקדם את ערכי מפלגת העבודה: ביטחון, צדק חברתי, התיישבות וחקלאות. מוזמנים להאזין לדבריי מראיון שנערך עימי ברדיו גלי ישראל בלחיצה כאן.

- מדינת ישראל עובדת כיום על תכנית ארוכת טווח לשנת 2040. בפגישתי השבוע עם חברי שי חג'ג', היו"ר החדש של מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שבנגב, הסכמנו שעל המרחב הכפרי להכין תכנית מקבילה שתיתן מענה לשאלות המרכזיות שעל סדר יומנו ותשמר את מעמדנו כאוכלוסייה מובילה וייחודית. איחלתי לשי בהצלחה בתפקידו החשוב בארגון המועצות האזוריות, שהוא חלק משמעותי מאד במרחב הכפרי, ושמחתי לשמוע שייסוד תכנית ארוכת טווח בנוגע למרחב הכפרי נמצאת בראש סדר העדיפויות.


חקלאות והתיישבות

ייבוא פרוע של ירקות ותוצרת חקלאית לפני חג הפסח:

השבוע, בביקור שערכתי במושב נתיב העשרה בעוטף עזה, הביעו החקלאים במקום, כמו גם חקלאים רבים ברחבי הארץ, חשש לא מגורמי טרור מעבר לגבול, אלא חשש אמיתי ממדיניות הממשלה המאפשרת לייבא ללא מכס תוצרת חקלאית לישראל לפני תקופת החגים, באופן אוטומטי, ללא תנאי וללא בחינה אמיתית האם יש בכך צורך. צעד זה פוגע פגיעה אנושה בחקלאים ובחקלאות. מצורף מטה מכתב ששלחתי לפני מספר ימים לשר האוצר משה כחלון בבקשה שיבחן פעם נוספת את סוגייה זו. בנוסף, מוזמנים להאזין לדבריי בנושא מהתכנית הכלכלית של רדיו FM 103 בלחיצה כאן.הערבה התיכונה וכנס החקלאות המרשים במושב חצבה:

לפני מספר ימים הדרמתי לאזור הערבה התיכונה. במושב עידן ביקרתי ברפת משותפת גדולה של מספר מושבים, שגם בעליה מודאגים ממדיניות הממשלה בענף החלב ומההסכם המתגבש. לאחר מכן, השתתפתי בתערוכה החקלאית המרשימה במרכז למחקר ופיתוח חקלאי במושב חצבה, תערוכה אותה פוקדים כ-30,000 מבקרים ביומיים. התערוכה ומה שהוצג בה מבטאים היטב את עוצמתה וחשיבותה של החקלאות הישראלית. בנוסף, נערך במקום, בנוכחות מאות אנשים, טקס הוקרה והערכה לעמי אוליאל, מנהל מחוז בקק"ל ולי, על פעילותנו ותרומתנו למען קידום ופיתוח ההתיישבות והחקלאות באזור הערבה. אני מודה לחבריי ד"ר איל בלום, ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה שאירח אותי בתערוכה, ולד"ר חנן גינת, ראש מועצה אזורית חבל אילות , על הטקס המרגש ועל המילים החמות והמפרגנות . לחצו על התמונה וצפו בדבריו של חנן.

 אזורי העדיפות הלאומית והפריפריה:

ערכתי השבוע סיור בגליל המערבי, סיור שהתמקד בנושאים המרכזיים בהם עסקתי בכנסת ה-20: תמיכה וחיזוק הפריפריה, אזורי העדיפות וקווי העימות, תעשייה, התיישבות וחקלאות. לחצו על התמונה וקראו בהרחבה אודות פגישותיי עם ראש עיריית מעלות החדש, עם ראש המועצה המקומית החדש של כפר ורדים ועם מנכ"ל ארגון מילואות.


 

 

חינוך וחברה

-נאות קדומים שליד מודיעין הוא אתר בו לפי ההיסטוריה חיו יהודים בתקופה הקדומה. כיום זהו אתר בעל ערך חינוכי רב אותו פוקדים מעל 250,000 מבקרים בשנה, ועל רשויות המדינה לדאוג להמשך קיומו. ביקרתי השבוע באתר המרשים ושמעתי מפי מנהלי המקום חברי נתן איתן והאחראי על הפעילויות החינוכיות במקום שלמה טייטלבאום, אודות הקשיים בהם הם נתקלים מול משרדי הממשלה. מיד בסיום הסיור יצרתי קשר עם הגורמים הרלוונטיים ואני מקווה שהבעיות ייפתרו במהרה והמקום ימשיך לפרוח. לחצו כאן וצפו בפוסט בהרחבה.

- כל פעם מחדש כאשר אני מגיע ל"כפר תקווה", מקום אותו אני מלווה עוד מהימים בהם כיהנתי כראש מועצת עמק יזרעאל, הלב מתרחב לנוכח המפגש עם האנשים המיוחדים ועם העובדים במקום, כולל מתנדבי שנת שרות של התנועה הקיבוצית, העושים עבודת קודש. כפר תקווה השוכן בעמק יזרעאל, סמוך לקריית טבעון, הוא כפר לאנשים בוגרים עם מוגבלויות מגוונות, מקום המאכלס 225 בוגרים בגילאים שונים ומגוונים. לחצו על התמונה וצפו בדיווח בהרחבה.


ירושלים על ראש שמחתנו

אין ספק שירושלים, בירתנו הנצחית, היא העיר המורכבת ביותר בעולם. כדי להבין את המורכבות של ירושלים מההיבטים הגיאוגרפים, משפטיים, דמוגרפיים ומדיניים ועל מנת לדון ברצינות בפתרונות אפשריים לפתרון עתידי מול הפלסטינים, חשוב מאוד לראות את המציאות בשטח. אני ממליץ בחום על הסיור שערכתי אתמול בירושלים בהדרכתו של חיים סילברשטיין מעמותת "אם אשכחך" שהעביר את הסיור בצורה מקצועית, מאוזנת ומעניינת. לחצו על התמונה וצפו בדבריי לאחר הסיור.


זוכרים את אילן וצביקה ז"ל

המורשת הייחודית שהותירו אחריהם אל"מ אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון בחלל ואיש חיל האוויר, וצביקה לוי ז"ל, "האבא של החיילים הבודדים", היא מורשת של תרומה משמעותית לחברה ולמדינה, מורשת של ציונות, של ביטחון, של קליטת עלייה ושל קיבוץ גלויות. השתתפתי לפני מספר ימים בטקס ה-30 לצביקה ז"ל ובטקס האזכרה ה-16 לאילן ז"ל. לחצו על התמונה וצפו בדיווח בהרחבה.